ВИДЕО – Се преполови зглобен автобус среде Белград

Несреќата во која градски автобус се подели на половина се случила денеска во близина на Машинскиот факултет во Белград, јавуваат корисниците на социјалните мрежи.

Се работи за зглобен автобус, а засега не се знае како дошло до оваа несреќа, како и дали има повредени.

Погледнете ја снимката од местото на настанот:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Реакцијата на возачот најверојатно пресудила овој инцидент да помине без повредени.

– Се претпоставува дека возачот навреме видел што се случува и брзо реагирал – велат од белградското ЈСП за српски Телеграф.

АКТУЕЛНО

Поврзани објави